Muráň

Napsal Mgr. Jan Skopal dne .

Na dny 15. 6. – 17. 6.2017 jsme dostali pozvání k návštěvě našich výborných přátel z družební ZŠ Muráň. Rádi jsme přijali a ve čtvrtek ráno vyrazili. Do autobusu nasedlo celkem 37 žáků a 8 pedagogů naší školy v dobré náladě a radostném očekávání milého setkání se žáky a pracovníky družební školy.
Hned po příjezdu nás velmi srdečně přivítali nejmenší žáci z Muráně dvěma skvělými tanečními čísly. A pak už následoval bohatý a nesmírně poutavý třídenní program, který pro nás naši přátelé připravili.
Po ubytování a krátkém odpočinku absolvovaly naše i muráňské děti jízdu zručnosti na kole. Vyvrcholením byla jízda tří našich pedagogů, na nejlepší žáky však přece jen neměli. Po slavnostním vyhlášení výsledků a večeři pokračovaly sportovní soutěže ve stolním tenisu a míčových hrách. Následovala sprcha a uložení ke spánku, který ale dlouho nepřicházel, bylo o čem povídat.
Druhý den jsme absolvovali zajímavý a mírně strašidelný turistický výlet do tunelu, který byl rozestavěn v minulém století a zůstal nedokončen. Tento adrenalinový výlet určitě zanechal ve všech návštěvnících hluboké dojmy. Odpoledne jsme prožili v Revúcej na tradičním jarmoku zakončeném posezením v pizzerii u chutné večeře. Večer v tělocvičně předvedly naše dravé dívky, jak se hraje skutečně vrcholový florbal.
Ráno třetího dne nás čekal výlet na hrad Muráň, kde pro nás připravili hostitelé bohatý program. Zápolili rytíři a jejich panoši, jezdilo se na záchranářském laně a soutěžilo v mnoha dalších disciplínách. Ti nejlepší byli nakonec pasováni na rytíře.
Závěrečný oběd po návratu dolů do obce Muráň byl zakončen srdečným a přátelským loučením a předáním mnoha dárků. Zpáteční cesta potom uběhla v příjemných a zcela jistě trvalých vzpomínkách na vřelé přijetí a neopakovatelné zážitky tří skvělých dnů.

Fotografie z návštěvy v Muráni naleznete v GALERII